Nadchodzące premieryOpóźnienia

Aktualizacja terminarza (i nie tylko)

Kochane Kluski i Kluseczki,
zanim wrzucimy okładkę Służącej (😉), mamy dla Was zaktualizowany terminarz.
Zdajemy sobie sprawę, że przez trzy miesiące było sporo opóźnień, dlatego postanowiłyśmy na nowo ustalić daty premier poszczególnych tytułów. Wiemy też, że wolicie mieć jasny przekaz, niżeli ciągle zadawać nam pytania, kiedy co przyjedzie. Niektóre tytuły są przesunięte na kolejny miesiąc, ale to tak naprawdę kwestia kilku/kilkunastu dni. Jedyny tytuł przesunięty dość konkretnie to 2 tom Służącej. W tym tygodniu wysyłamy akcept 2 tomu. Mamy nadzieję, że teraz już jednak nie będzie żadnego problemu jak przy 1 tomie.
Terminarz zostanie zaktualizowany w sklepie i na stronie wydawnictwa.
Jak widzicie przy Kontraście, Caste Heaven 8, Akamatsu oraz Służącej są gwiazdki. Te tytuły potrzebują jeszcze potwierdzenia terminu z drukarni. Planowany jest koniec miesiąca, ale dostępność papieru jest jaka jest, dlatego w tym przypadku będziemy Was informować na bieżąco. Kontrast, Caste 8, Akamatsu 1 są już w drukarni, kwestia ustalenia wysyłki palet do nas. Służącą próbujemy wkręcić maksymalnie na ten piątek. Jutro kierownik produkcji ma nam dać znać, jak to będzie wyglądać.
Teraz kwestia serii CANIS – w tym tygodniu powinien pojawić się akcept, autorka była zajęta 3 tomem The Speaker. Wciąż czekamy na informację o folii chropowatej – drukarnia ma dać znać, co się dowiedziała od dostawcy.
Prawdziwa bestia – Oba tomy są w akceptacji (13 oraz 14). Mamy informację, że w ciągu tygodnia, max dwóch powinna się sprawa zamknąć. Tomy są gotowe do druku. Została wysłana oferta na 15 tom.
Marcowy lew – 14 tom jest w drukarni. Czeka na termin druku. W tym tygodniu będę „gnębić” drukarnię o ruszenie w tej sprawie, bo za długo to już trwa. Jest też akcept 15 tomu (pokażemy okładkę jutro) – napisałam do drukarni z prośbą o przybliżoną realizację. Została wysłana oferta na 16 tom.
Najmocniej przepraszamy za wszelkie problemy i dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość. 🤗
Wasze Kluski
PS Jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Problemy z papierem offsetowym i kartonem są niesamowicie duże. Drukarnie nie mogą zamawiać więcej papieru, bo obowiązuje reglementacja. Sytuacja nie jest ciekawa. Każda drukarnia też inaczej pracuje, dlatego też u wydawców wygląda to różnie z premierami (jedni są w stanie zdążyć, a inni nie – nie ze swojej winy). Do tego dochodzą jeszcze niesamowite wzrosty cen za druk. Przy tym samym tomie cena 2 lata temu wynosiła 3.80 zł, teraz wynosi 7.91 zł. Można spodziewać się ciągłego wzrostu cen. 🙁 Obawiamy się, że tak też będzie z cenami okładkowymi mang. O wszelkich zmianach będziemy Was informować na bieżąco.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powiązane artykuły

Back to top button